Декоративні кролики

Можливо ви плануєте стати щасливим господарем кролика? Або вже придбали вухатого друга себе додому? Вам безсумнівно хочеться дізнатися основні правила догляду за декоративними кроликами.
перше, вашому декоративному кролику необхідна зручна простора клітка. Непогано було б придбати або виготовити своїми руками іграшки, різні лабіринти з коробок, будиночок, на якому кролик б міг сидіти. У клітці в якості підстилки звичайно використовується сіно, солома, велика стружка листяних (НЕ хвойних) порід або папір. Далі необхідні зручні годівниця, поїлка і лоток.
Для догляду за декоративним кроликом клітку необхідно чистити двічі на місяць, лоток мийте раз на тиждень або частіше, якщо кролик гуляє по будинку, то лотків краще розставити кілька. Знайте, що кролики частково поїдають свій послід – це нормально.
Кролики люблять гризти різні речі, тому для збереження матеріальних цінностей і здоров’я тварини приберіть все цінне і небезпечне із зони досяжності кролика (різні хімічні суміші, порошки, електропроводи, рослини і т. д.)
Звертатися з кроликом необхідно наступним чином. Щоб перенести, кролика необхідно взяти за шкуру зверху, при цьому пропустивши пальці через вуха тварини і трохи відтягнувши голову тварини назад, а іншою рукою підтримувати кролика, трохи притискаючи до себе. Другий варіант: берете однією рукою кролика під грудей між передніми лапами, а другий підтримуєте кролика знизу і притискуєте до себе. Падіння дуже небезпечні для кроликів – в більшості своїй у них крихкі кістки.
Коли дістаєте кролика з клітки враховуйте, що він легко може при цьому зачепити і перевернути поїлку, годівницю, підстилку або лоток, будьте завжди обережні і дивіться, щоб кролик при цьому не чіплявся лапами за підлогу і не зірвав кігті. Кролики можуть вас подряпати або вкусити, будьте обережні.
У кролика завжди повинна бути чиста, свіжа вода і їжа. Це дуже важливий елемент правильного догляду за кроликом. Не міняйте різко раціон – вводите нові корми поступово. Кролики їдять: свіжі овочі та фрукти, коренеплоди, злакові та бобові, комбікорм, крейда, свіжу траву (і листя суниці, кропиву), сіно (включаючи конюшина, люцерну, вику), зелені гілки. Їжею кролика, наприклад, може бути: буряк, яблука, груші, дині, картопля, топінамбур, ріпа, морква, гарбуз, кукурудза, молоко, риб’ячий жир, овес, ячмінь, пшениця, жито, горох, висівки, восени – обрізки від яблуні, малини, вишні, винограду, деревні гілки, але не забувайте, що, наприклад, такі рослини як небезпечні для кролика: чистец, конвалія, аронник, чекмеріца, дурман, болиголов, білена, кукіль, омежник, чистотіл, гірчиця, редька, борець, отруйний і пекучий лютики, анемона, простріл і т. д. обережно з капустою, салатом і хвоєю, вони можуть бути шкідливі кролику. Не слід довго годувати одним і тим же, навіть якщо кролику це якийсь час подобається, різноманітьте ваше годування. Їду давайте чисту, вимиту, в сирому вигляді. Всього в міру. Калорійна їжа хороша для промислового розведення кроликів, їжа для декоративного кролика повинна бути більш «легка», з мінімумом калорій, солі, а тим більше цукру. Влітку можна заготовити віники (з верби, берези, осніни, трохи ялини, сосни, ялівцю) і підгодовувати вихованця взимку.
 
Знайте, що у кролів постійно ростуть зуби. тому їм необхідно гризти тверду деревину, щоб сточувати зуби, в іншому випадку дієта може привести до порушень з щелепою. Чи не пригощайте кроликів такий «людської» їжею як солоні сухарики, солодке печиво, мінералка, м’ясо тощо
При годуванні і спілкуванні з кроликом слід враховувати, що ці тварини активні на світанку і в сутінках, а вдень вони воліють спати.
Декоративним кроликам необхідно рух. Виготовте коробки з отворами, тунелі, грайте з кроликом, приділяйте йому увагу. Ваш відхід не за кроликом не повинен бути обмежений тільки годуванням. Кролики соціальний жовтня і їм потрібне спілкування. Рухливі ігри і свіже повітря збережуть здоров’я вашого вихованця. Поза клітини кролик повинен бути під постійним наглядом, необхідно уникати контактів з іншими тваринами.
Навчайте свого чотириногого вухатого друга. Декоративний кролик може навчиться ходити в лоток, а так само простим «командам».
Догляд за декоративним кроликом передбачає вичісування шерсті. Кролик линяє, вичищає себе, при цьому волосся у великій кількості потрапляють йому в шлунок, що може призвести до загибелі кролика, тому вичищайте його спеціальною щіткою кілька разів на тиждень. Кроликів можна іноді мити, мийте акуратно потроху теплою водою зі спеціальним шампунем.
Кролики, загалом, не примхливі тварини, але при догляді за ними варто уникати деяких моментів. Чи не видавайте поблизу гучних звуків, що не лякайте тварина, а щоб захистити свого кролика від хвороб уникайте протягів, намокання, високих і низьких температур, паразитів, хижаків, комах, вірусів, заразних тварин, брудної або підгнилого їжі. Хвороба може швидко вбити вашого вухатого друга, хвороби у кролів підступні, швидкоплинні і часто виявляються, коли вже пізно що-небудь робити.
Догляд за декоративним кроликом не можливий без професійної допомоги. Обов’язково дізнайтеся, де є ветеринар, який працює з кроликами. Якщо ви не плануєте надалі случівать вашого вихованця, то його краще каструвати (стерелізовать). До того ж слід робити щеплення від міксоматозу, пастерельозу (геморагічної септицемії). Раз на рік проходите ветеринарний огляд. Так само самі уважно стежте за змінами в поведінці вашого кролика: млявість або, навпаки, підвищена збудливість, різні підозрілі виділення, висип, відсутність апетиту, пронос (або запор) і т. п. означають, що ваш кролик хворий, в цьому випадку звозите тварину до ветеринара.
Дотримуючись ці прості поради по догляду за декоративним кроликом, ви зробите життя вашого вихованця щасливою і він неодмінно відповість вам тим же.