Цікаві факти про домашніх улюбленців

Про котів За даними Ліонського університету, у світі близько 400 мільйонів домашніх котів. Пальму першості віддають Австралії, де на 10 жителів – 9 котів. В Азії перше місце за Індонезією, тут більше 30 мільйонів пухнастих звірів, а в Європі – за Францією, жителі якої мають під своєю опікою 8 мільйонів котів. У той же час є країни, наприклад, Перу, Габон, де домашні коти майже не зустрічаються. Кішка за своє життя може мати більше 100 кошенят. Одна пара котів та їхнє потомство за 7 років можуть народити 420 тисяч кошенят. Коти видають близько 100 різноманітних звуків, а от собаки – лише 10. Малюнок поверхні носа кішки унікальний, як і відбиток пальця людини. А ще в кішки пітніють лише кінчики лап. До речі, жираф, верблюд і кішка – єдині тварини, які починають іти з лівих лап. Така ходьба гарантує швидкість, хитрість та тишу. Котяче вухо повертається на 180 градусів. У вусі кішки 32 м’язи. А чутливість кішки до гучності звуку втричі вища, ніж у людини. Її нервовий стан видають вуха – вони трохи рухаються, хоч сама тварина може спокійно сидіти і спостерігати. Якщо доторкнутися до тварини у такому стані, вона почне шипіти або вдарить лапою. Коти відчувають запахи в 14 разів сильніше, ніж люди. Коти, на відміну від собак, не можуть сфокусувати погляд на близько розміщених предметах. Вони краще бачать на відстані від 75 см до 2-6 метрів. Коли ми гладимо кота, у нас знижується частота серцебиття і кров’яний тиск. А люди з серцево-судинними захворюваннями мають шанс прожити довше, якщо у них є кіт, на відміну від тих, хто його не має. За допомогою вусів кішка отримує інформацію про все, що її оточує, – про предмети, вітер, температуру. Якщо їх видалити, вона буде погано орієнтуватися і почуватиметься невпевнено. Вуса допомагають котам визначити, пролізуть вони в отвір чи ні. Якщо вуса в кішки спрямовані вперед – вона чимось зацікавлена або хоче налякати суперника. Якщо назад – кішка налякана.
Про собакУ собак є феноменальний внутрішній годинник. Вони прекрасно знають, коли потрібно вийти на прогулянку, пограти, пообідати, поспати, а також завжди знають, коли ви повертаєтеся з роботи, особливо якщо у вас нормований робочий день. Насправді ви можете звіряти годинник, спостерігаючи за своїм улюбленцем.
У собак є феноменальний внутрішній годинник.  Цікаве дослідження провели кінологи з Америки. Вони дали послухати собакам музику різних напрямків. Найбільше їм не сподобався важкий рок, а ось класична музика до вподоби чотирилапим. Що стосується записів із людською мовою, то вони проявили повну байдужість. Слухаючи звуки популярної музики, собаки демонстрували яскраво виражений неспокій. Людина і собака мають 97% спільного в будові генів. Якщо дивитися собаці в очі, вона може сприйняти це, як виклик і вдатися до агресії. Собака має найтонший нюх серед усіх домашніх тварин. Чутливі до запахів нервові клітини знаходяться в слизовій оболонці носа, площа його поверхні досягає 150 кв. см, що в 30 разів більше, ніж у людини. Кількість нервових клітин залежить від породи і може досягати 230 мільйонів порівняно з п’ятьма мільйонами в людини. До речі,у Полтаві продовжують жорстоко вбивати тварин.
Найпопулярнішою породою собак у США визнаний лабрадор.

Кролики породи « бельгійський велетень» можуть важити 11 кілограмів.

У травні 2009 року кіт по кличці Лакі( «Везунчик» ) впав з 26 поверху нью-йоркського хмарочоса і залишився живий. Нічого не скажеш, справжній везунчик!

У собак рідкісної турецької породи « каталбурун » роздвоєний ніс. На думку вчених, причина такої незвичайної зовнішності може бути в інбридингу, тобто схрещуванні близьких родичів.

Зазвичай у кішок по п'ять пальців на передніх лапах і по чотири- на задніх, проте зрідка народжуються тварини, у яких шість і більше пальців на одній або навіть декількох лапках.

Собаки породи пулі, вірні помічниці угорських пастухів, відрізняються унікальним вовняним покровом, який собаківники називають « шнуровим » - довга шерсть і підшерсток скочуються в джгути, що стирчать в усі сторони, щось на зразок дредів.

Власники кішок напевно підтвердять, що їх вихованці недолюблюють воду- а от кішки породи «турецький ван » просто обожнюють купатися!

Ксолоітцкуінтлі - це не скоромовка й не заклинання африканських чаклунів, а всього лише назва мексиканських голих собак, які між іншим, вважаються найдавнішою породою у світі. Проте їх господарям, яким доводиться відповідати на запитання: « А якої породи у вас собачка? ». Не позаздриш...

У кішок породи Хао Манее ( Khao Manee ), виведених в Таїланді, різнокольорові очі - одне блакитне, а друге зелене. Це дуже рідкісна порода, відома також як « кішки з діамантовими очима».
Єдина домашня тварина, що не згадується в Біблії – кішка.
Собаки жіночої статі кyсають частіше, ніж пси.
Хом’яки не впадають в сплячку (але здатні впадати в довге заціпеніння). Хом’яки роблять дуже великі запаси їжі ( аж до 90 кг), які вживають під час зими. Хом’яки вміють плавати. Хом’яки живуть 1-3 роки. У світі існує 19 видів хом’яків. Деякі види завдають шкоди, вони поїдають бобові й зернові рослини. Хом’яки можуть бути збудниками ряду інфекційних захворювань. Сирійський хом’як і хом’як Ньютона занесені до Міжнародної Червоної книги. Хом’яків використовують як домашніх вихованців або як лабораторних тварин. Хом’яки ведуть одиночний спосіб життя, крім хом’яків Роборовського (ці хом’яки живуть зграями). У В’єтнамі, хом’яки заборонені як домашні улюбленці (там їх вважають переносниками небезпечних захворювань). Препарат « Ребіф» виготовляється з клітин яєчника китайського хом’ячка, він використовується для лікування розсіяного склерозу, з нього ж готують « Алемтузумаб», який використовується для лікування хронічного лімфолейкозу. Якщо вам відомі інші цікаві факти про хом’яків, діліться ними в коментарях

Джерело: https://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-hom-yakiv/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

 

 

Хом’яки не впадають в сплячку (але здатні впадати в довге заціпеніння). Хом’яки роблять дуже великі запаси їжі ( аж до 90 кг), які вживають під час зими. Хом’яки вміють плавати. Хом’яки живуть 1-3 роки. У світі існує 19 видів хом’яків. Деякі види завдають шкоди, вони поїдають бобові й зернові рослини. Хом’яки можуть бути збудниками ряду інфекційних захворювань. Сирійський хом’як і хом’як Ньютона занесені до Міжнародної Червоної книги. Хом’яків використовують як домашніх вихованців або як лабораторних тварин. Хом’яки ведуть одиночний спосіб життя, крім хом’яків Роборовського (ці хом’яки живуть зграями). У В’єтнамі, хом’яки заборонені як домашні улюбленці (там їх вважають переносниками небезпечних захворювань). Препарат « Ребіф» виготовляється з клітин яєчника китайського хом’ячка, він використовується для лікування розсіяного склерозу, з нього ж готують « Алемтузумаб», який використовується для лікування хронічного лімфолейкозу.

Джерело: https://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-hom-yakiv/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua